U Gradskoj kavani Doma kulture danas, 26.12.2025. godine općinski načelnik Mato Zovko je upriličio tradicionalni “Božićno-novogodišnji prijem”.
Svečanom prijemu nazočili su brojni dužnosnici s kantonalne, federalne i državne razine iz Žepča, vijećnici Općinskog vijeća, ravnatelji javnih ustanova i poduzeća, ravnatelji škola, žepački poduzetnici, te predstavnici vjerskog, sportskog, kulturnog i društvenog života općine Žepče.
Općinski načelnik Mato Zovko uputio je pozdrave nazočnim gostima naglasivši da je tradicija da se “Božićno-novodišnji prijem” u Žepču organizira na treći dan Božića, na blagdan sv. Ivana, ali da je zbog vikenda odlučeno da ove godine prijem bude održan na drugi dan Božića.
-“Ova 2025. godina koja je pri kraju, bila je Bogu hvala mirna i bez ikakvih nesreća, pa smo se svi mogli posvetiti svom redovnom poslu. Uistinu je ova godina bila itekako radna. Glavna zadaća općinske vlasti je stvaranje što boljih uvjeta života i to prvenstveno da stvaramo što bolje životno i poslovno okruženje, jer jedno bez drugog ne ide. Mi u Žepču trebamo biti ponosni na stanje kakvo ono jest, pogotovo uzimajući u obzir multietničnost, multikulturalnost i multikonfesionalnost naše općine Žepče. Mi nismo jednonacionalna općina i ovdje ne živi samo jedan narod. Dostignute vrijednosti koje mi imamo, svi mi ovdje nazočni trebamo čuvati i njegovati. Ono što je bitno, a tiče se gospodarskog života, jest da imamo napredak tijekom cijele godine zbog broja novotvorenih poduzeća i obrta, a to je važno jer od toga ovisi sav naš život. Iznijet ću jedan podatak, a to je da smo u prošloj godini imali izvoz 157.000.000 KM, a to je najbitnije za jednu lokalnu zajednicu. Hvala vam svima ponaosob na suradnji i čestitam vam na obavljanju svih vaših dužnosti, koje vi obavljate u Žepču ili izvan naše općine. Uvijek budite na raspolaganju svakom našem čovjeku. Kad bi se svaki čovjek popravio samo malo, cijeli svijet bi bio bolji. Sve ono što smo radili i što je bilo dobro u ovoj godini, nastavite to i u 2026. godini. Sve lijepo prenesite u novu godinu, a sve loše poteze koje smo imali, i ja, i vi, to se ne smije ponavljati“ kazao je u svom govoru općinski načelnik Mato Zovko.
Na kraju svog obraćanja, načelnik je svim katolicima čestitao Božić, pravoslavcima nastupajući Božić, a svima nama zajedno sretnu, mirnu i radom ispunjenu Novu 2026. godinu.

Žepački župnik i dekan Predrag Stojčević također se obratio nazočnima te je poput načelnika pohvalio sve gospodarske uspjehe općine Žepče i istaknuo važnost duhovnog unaprjeđenja naše društvene zajednice kroz prakticiranje vrijednosti mira i odgovornosti.
U svom govoru je pozvao sve da se u ovom božićnom vremenu zapitamo “Ne samo katolici, nego kao društvena zajednica, što možemo više učiniti da budemo jedni drugima braća i prijatelji…što možemo učiniti da kao zajednica ova naša općina raste u ljudskosti, i u duhovnosti” kazao je pored ostalog vlč. Stojčević, a govor je završio riječima..„Zato neka nam ovaj Božić i pravoslavni Božić i nadolazeći Bajram, budu iznova prilika naše obnove u dubini srca, da poredamo stvari u svojem srcu onako kako to Bog od nas traži. Svim katolicima čestit i blagoslovljen Božić, pravoslavcima nadolazeći Božić, a svima nama blagoslovljenu, mirom ispunjenu i punu razumijevanja Novu 2026. godinu”.

Ovogodišnji prijam nastavljen je uz dostojanstveno druženje, međusobne blagdanske čestitke i ugodan razgovor, bez glazbenih točaka zbog pogreba istaknutog člana naše društvene zajednice Mirka Matijevića.






















