Kroz ovogodišnje Žepačko ljeto, prethodnih dana su na platou Doma kulture upriličene četiri edukativno – zabavne i sportske manifestacije koje su okupile brojne zaljubljenike u nešto drugačiji vid zabave i opuštanja.
Prvo je u petak, 20. lipnja 2025., na platou Doma kulture održano drugo izdanje kviza na otvorenom u kojem je sudjelovalo 18 ekipa. Pod vedrim nebom u lijepoj i opuštenoj atmosferi ekipe su se borile da odgovore na što veći broj zanimljivih i vješto formuliranih pitanja iz raznih oblasti, a na kraju su najviše znanja i umijeća pokazali momci iz ekipe “Platou” zasluženim prvim mjestom. “Blatarevo blato” je ime ekipe koja je osvojila drugo mjesto, dok je “Darun strašni” ekipa koja je bila treća.

Subota, 21. lipnja, bila je rezervirana za ljubitelje sporta i rekreacije kroz tradicionalne utrke “Žepče za 5”, “Mini peticu” i 3. Žepačku biciklijadu.
Promovirajući zdrav duh i tijelo kroz fizičku aktivnost, Žepačka biciklijada je okupila 30-tak biciklista svih uzrasnih skupina koji su predvođeni našim profesionalnim bicklistom Adnanom Derlićem odvezli zacrtanu rutu od Doma kulture do sportske akademije “Dino” i nazad. Bila je to rekreativna vožnja, bez imperativa pobjede s ciljem dobre zabave i međusobnog druženja čiji je cilj promoviranje biciklizma kao jedne od korisnijih i za tjelo najboljih fizičkih aktivnosti. Po okončanju biciklijade upriličena je i mala tombola s novčanim nagradama, a najsretniji su bili Semin Smajlović, Arman Fejzić i Fatih Tutnjić.
Nakon biciklijade, u subotu su održane i utrke u trčanju za djecu i odrasle;”Mini petica” utrka na 500 metara za djecu i “Žepče za 5” utrka na 5 kilometara za odrasle.
U kategoriji dječaci, najbrži na Mini petici je bio Enis Begunić, drugi je bio Fran Zekić dok je treći kroz cilj protrčao Dorijan Ječmenica.

U kategoriji djevojčica 500 metara je najbrže istrčala Franka Lončar, druga je bila Adna Odžakčić, a treća Aiša Đuzo.

Kod odraslih, zahtjevnu utrku na 5 kilometara u muškoj kategoriji je najbrže istrčao Uroš Gutić, drugi je bio Hadis Kozlo, a treći Nikola Bulajić.

U kategoriji žena najbrže trkačice na 5 kilometara su bile Dijana Terzić koja je osvojila prvo mjesto, druga je bila Lara Mališ i treća Sara Banović.

Nagrada za najbržeg veterana utrke pripala je Žepčaku Peri Zekiću, a ravnatelj Doma kulture Miroslav Ilić je posebno pohvalio i općinskog načelnika Matu Zovku koji je sudjelovao u utrci i uspješno istrčao 5 kilometara po izrazito vrućem i sparnom vremenu čime je još jednom pokazao zavidnu formu i nepokolebljivi sportski duh.


Bogati i sadržajni vikend Žepačkog ljeta nastavljen je i u nedjelju, 22. lipnja, još jednom tradicionalnom manifestacijom “Hollywood u Žepču” tijekom koje su upriličene dvije besplatne filmske projekcije za djecu i odrasle, s posebnim filmskim ugođajem gledanja filmova na otvorenom na platou Doma kulture.


Žepačko ljeto se nastavlja i idućeg vikenda kada će na svoje doći ljubitelji glazbenih nota i dobrog ritma kroz “Tamburašku rapsodiju” u petak, 27. lipnja od 20:00 sati, također na platou Doma kulture, a tu su i likovni sadržaji Izložba radova DLU “Mrlja” i 10. Likovna kolonija “Ismet Čahtarević” Žepče koji su zakazani za subotu, 28. lipnja.
Podsjetimo, organizator Žepačkog ljeta je JU Dom kulture Žepče pod pokroviteljstvom Općine Žepče i Ministarstva za obrazovanje, nauku, kulturu i sport ZDK.Generalni sponzor je poduzeće HT Eronet Mostar, a sponzori su Ožujsko i Leda, dok je medijski pokrovitelj svih događaja Radio Žepče.
*Napomena: Više fotografija sa svih manifestacija možete pogledati na Facebook stranici Radio Žepča.
