SKOSI xp Žepče odličan na Kupu Federacije BiH u Donjem Vakufu

KUP Federacije BiH u organizaciji Streljačkog saveza osoba sa invaliditetom Federacije BiH u gađanju zračnim oružjem, zračnom puškom – otvoreni nišan, održano je 25.11.2023., u streljani Streljačkog kluba invalida Donji Vakuf u Donjem Vakufu.

Na natjecanju je nastupilo 9 klubova sa 35 strijelaca, 30 u muškoj i 5 u ženskoj kategoriji.
Natjecanje se održalo gađanjem male serije od 20 dijabola na papirnim metama (jedna dijabola – jedna meta) na udaljenosti od 10 metara, na 8 streljačkih mjesta.

Žepački SKOSI xp je bio najbolji na KUP-u osvojivši prvo mjesto u kategoriji Ekipno – muškarci sa osvojenih 519 bodova u sastavu Marko Budimir, Edib Šahman i Franjo Blažević.
U kategoriji SH0 pojedinačno muškarci, Franjo Blažević je zauzeo drugo mjesto sa 167 bodova, dok je Edib Šahman u kategoriji SH1 pojedinačno muškarci osvojio prvo mjesto sa 178 bodova.
U kategoriji SH2 pojedinačno muškarci Marko Budimir je zauzeo osmo mjesto sa osvojena 174 boda.