Remi Hrvatske i Slovačke, pobjeda Rusije za prvo mjesto u grupi

Nogometna reprezentacija Hrvatske odigrala je sinoć u Osijeku neriješeno 2:2 sa selekcijom Slovačke, u susretu osmog kola grupe H kvalifikacija za SP 2022. godine u Kataru.

Ovim remijem Hrvatska je izgubila prvo mjesto u grupi, s obzirom na to da je Rusija u Mariboru pobijedila Sloveniju sa 2:1 i tako preuzela lidersku poziciju.

Hrvatska je dva puta bila u rezultatskom deficitu, ali su izabranici selektora Zlatka Dalića uspjeli da dođu do izjednačenja. No, nisu mogli do preokreta i nove pobjede, iako su u 83. minuti postigli pogodak koji je poništen nakon intervencije iz VAR sobe.

Slovaci su poveli u 20. minuti golom Schranza, ali je njihovo vodstvo trajalo samo pet minuta. Modrić je izveo korner, a Kramarić postigao pogodak za izjednačenje.

Ipak, u 45. minuti Slovaci ponovo dolaze do prednosti a ovaj put strijelac je bio Hraslin. Hrvatska je do novog izjednačenja stigla u 71. minuti kad je Modrić iz slobodnog udarca sa 16 metara provukao loptu kroz živi zid za 2:2.

U 83. minuti Vlašić je iz gužve pogodio za 3:2, ali je pogodak poništen nakon intervencije VAR-a.

U drugom susretu u ovoj grupi Rusija je u Mariboru golovima Diveeva i Dzhikiye slavila protiv Slovenije sa 2:1. Strijelac jedinog gola za Sloveniju bio je Iličić.

Rusija sada ima 19 bodova, dva više od Hrvatske, pa će po svemu sudeći o prvom mjestu u grupi odlučivati susret između te dvije reprezentacije 14. studenog u Splitu.