Foto: Održana Međunarodna biciklistička utrka „Žepče 2022“

 Foto: Održana Međunarodna biciklistička utrka „Žepče 2022“

U nedjelju, 09.10.2022.g. u organizaciji BK “Pedala” Žepče, Općine Žepče i Biciklističkog saveza Bosne i Hercegovine, u sklopu obilježavanja Dana općine Žepče,  u Žepču je održano Državno prvenstvo u biciklizmu – disciplina KRITERIJ ELIMINATOR.

Ukupno 51 biciklist je sudjelovao na utrkama u Žepču. Natjecatelji su vozili kružne utrke u dužini 2,06km sa startom ispred poduzeća Eagle Technology u Poslovnoj zoni „Polja“ prema KŠC-u.

Međunarodnu biciklističku utrku u Žepču je otvorio općinski načelnik Mato Zovko, a ceremoniji su nazočili i predsjedavajući OV Žepče Edin Šišić i predsjedavajući Skupštine ZDK Ćazim Huskić.

Na jučerašnjoj paradi snage, brzine i vještine, u kategoriji ELITE prvo mjesto je osvojio Vedad Karić iz Zenice. U kategoriji U-23 prvo mjesto je otišlo u Tuzlu Huseinu Selimoviću,  najbolji junior je Roman Ermakov iz Rusije, a najbolji kadet Anes Ćehajić iz Bihaća.

Najbolji mlađi kadet na jučerašnjoj utrci je bio Arman Agić iz Zenici.

Prva mjesta su osvojili:

A. master: Kadija Talić (Bihać)

B. master: Adnan Derlić (Žepče)

C. master: Hajrudin Trle (Tuzla)

D. master: Džemal Jašarević (Tuzla)

A. amater: Semir Avdić (Lukavac)

B. amater: Mirza Okanović (Tuzla)

U nastavku pogledajte izvješće iz Žepča sačinjeno od strane Biciklističkog saveza BiH

Bi Sa BiH; BK Pedala – Žepče Žepče,09.10.2022.g.

MEĐUNARODNA – OTVORENA BICIKLISTIČKA TRKA „ŽEPČE 2022.“
KRITERIJ – ELIMINATOR, DRŽAVNO PRVENSTVO / PREMIJER LIGA
Kružna trka, dužina kruga 2.050 m; pr.pobj.=40,747 km/h

Red St.b. PREZIME I IME K L U B plasman P.l./b.

ELIT:

  1. 1 KARIĆ Vedad Rotacija spin-Zenica 19 kr. 75
  2. 90 KUPUSOVIĆ Đorđe BNCT-Bijeljina 17 kr. 60
  3. 11 BULJUBAŠIĆ Mirsad Zmaj od Bosne-Tuzla 16 kr. 50
  4. 84 SLAVULJICA Dejan Jedinstvo-Tuzla 12 kr. 40
  5. 12 TUBIĆ Davor BSK-Banja Luka 11 kr. 30
  6. 9 PIHLJAK Tarik Rotacija spin-Zenica 10 kr. 20
  7. 34 LIČINA Edin Jukastrengt-Sarajevo 8 kr. 15
  8. 122 BOŠNJAK Dragutin Široki-Široki Brijeg 3 kr. 5

U-23

  1. 2 SELIMOVIĆ Husein*(1:00,40) Tuzla-Tuzla 20 kr. 100
  2. 10 MUSLIĆ Amar* Daj krug-Bihać 6 kr. 10
  3. 8 HRNJICA Sead* „ 3 kr. 4
    DNF 18 FAZLIĆ Hamza* Tuzla-Tuzla x x

ELIT/ U-23 – ekipno:

  1. Tuzla-Tuzla 100
  2. Rotacija spin-Zenica 95
  3. BNCT-Bijeljina 60
  4. Zmaj od Bosne-Tuzla 50
  5. Jedinstvo-Tuzla 40
  6. BSK-Banja Luka 30
  7. Jukastrengt-Sarajevo 15
  8. Daj krug-Bihać 14
  9. Široki-Široki Brijeg 5

JUNIORI:

  1. 81 ERMAKOV Roman BSK-Banja Luka 20 kr. 100
  2. 41 ZIMONJIĆ Branislav Zmaj od Bosne 15 kr. 75
  3. 45 AGIĆ Amer Rotacija spin-Zenica 13 kr. 60
  4. 26 ČAUŠEVIĆ Hasan Daj krug-Bihać 8 kr. 50
  5. 37 FATUŠIĆ Husein BSK-Banja Luka 7 kr. 40
  6. 38 RAHMAN Elzar Goražde-Goražde 5 kr. 30
  7. 36 MECAN Din Zmaj od Bosne-Tuzla 4 kr. 20
  8. 44 KAJTEZOVIĆ Kenan Daj krug-Bihać 4 kr. 15

JUNIORI / ekipno:

  1. BSK-Banja Luka 140
  2. Zmaj od Bosne-Tuzla 95

BIC IKLIS TIČKI SAVEZ BOSNE I HERCEGOVINE
БИЦИКЛИСТИЧКИ САВЕЗ БОСНЕ И ХЕРЦЕГОВИНЕ

  1. Daj krug-Bihać 65
  2. Rotacija spin-Zenica 60
  3. Goražde-Goražde 30

KADETI:

  1. 46 ĆEHAJIĆ Anes Daj krug-Bihać 10 kr. 100
  2. 19 GREBIĆ Emin Tuzla-Tuzla 10 kr 75
  3. 50 RAČIĆ Maksim BSK Nektar-Banja Luka 9 kr. 60
  4. 57 GABELA Danis Goražde-Goražde 5 kr 50

KADETI / ekipno:

  1. Daj krug-Bihać 100
  2. Tuzla-Tuzla 75
  3. BSK-Banja Luka 60
  4. Goražde-Goražde 50

ML. KADETI:

  1. 56 AGIĆ Arman Rotacija spin-Zenica 6 kr. 100
  2. 59 MUJKIĆ Vedin BSK Nektar-Banja Luka 3 kr. 75

ML. KADETI / ekipno:

  1. Rotacija spin-Zenica 100
  2. BSK Nektar-Banja Luka 75


xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
MASTER-A:

  1. 80 TALIĆ Kadija Daj krug-Bihać 11 kr. 100
  2. 69 ZEKIĆ Pero Pedala-Žepče 11 kr. 75
  3. 71 VUJIĆ Saša Rotacija spin-Zenica 9 kr. 60
  4. 118 ŠARENAC Saša Zmaj od Bosne-Tuzla 5 kr. 50
  5. 63 MAHMUTOVIĆ Amir*** Tajan-Zavidovići 10 kr. 40

MASTER-A / ekipno:

  1. Daj krug-Bihać 100
  2. Pedala-Žepče 75
  3. Rotacija spin-Zenica 60
  4. Zmaj od Bosne-Tuzla 50
  5. Tajan-Zavidovići 40

MASTER-B:

  1. 77 DERLIĆ Adnan Pedala-Žepče 8 kr. 100
  2. 76 TRAKIĆ Saudin Tajan-Zavidovići 7 kr. 75
  3. 74 RADOVANOVIĆ Dragoslav BNCT-Bijeljina 6 kr. 60
  4. 121 JOVANOVIĆ Dragan „ 4 kr. 50
  5. 78 STOJNIĆ Nikola Kozara-Prijedor 3 kr. 40
  6. 89 ŽIGIĆ Albedin Jedinstvo-Tuzla 2 kr. 30

MASTER-B / ekipno:

  1. BNCT-Bijeljina 110
  2. Pedala-Žepče 100

BIC IKLIS TIČKI SAVEZ BOSNE I HERCEGOVINE
БИЦИКЛИСТИЧКИ САВЕЗ БОСНЕ И ХЕРЦЕГОВИНЕ

  1. Tajan-Zavidovići 75
  2. Kozara-Prijedor 40
  3. Jedinstvo-Tuzla 30

MASTER-C:

  1. 93 TRLE Hajrudin Zmaj od Bosne-Tuzla 8 kr. 100
  2. 98 MUJKIĆ Jasmin BSK-Banja Luka 8 kr. 75
    DNF 83 MATELJIĆ Dario Jedinstvo-Tuzla x x

MASTER-D

  1. 94 JAŠAREVIĆ Džemal Zmaj od Bosne-Tuzla 6 kr. 60
  2. 120 MEHIKIĆ Damir „ 5 kr. 50
  3. 100 HUSANOVIĆ Mustafa „ 2 kr. 40

MASTER-C/D- ekipno:

  1. Zmaj od Bosne-Tuzla 210
  2. BSK-Banja Luka 75


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
AMATERI – NAGRADA GRADA ŽEPČA

B: Pr.pobj.=38,755 km/h

  1. 113 AVDIĆ SEMIR lUKAVAC 7 kr. 100
  2. 42 MARUŠIĆ Halid Zavidovići „ 75
  3. 101 SPAHIĆ Zijo Gračanica 5 kr. 60
  4. 104 SUŠIĆ Ahmed Zavidovići 2 kr. 50

C:

  1. 160 OKANOVIĆ Mirza Tuzla 7 kr. 100
  2. 113 ĆIPOVIĆ Nenad Sarajevo „ 75
  3. 114 HUJDUR Almir Gračanica 4 kr. 60
  4. 54 HODŽIĆ Nazif Doboj Istok 3 kr. 50
    ***st.br.63 MAHMUTOVIĆ Amir, Tajan-Zavidovići, DEPLASMAN zbog nepropisne vožnje na ciljnoj

ravnini…

SUDILI:
Mirnas Mujezinović, Nac. Komesar
Biljana Krtalić, Komesar
Admir Hadžić, Sudija

Slične objave